TW-13-08-F-D-630-072
Part Number:
TW-13-08-F-D-630-072
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.129" (3.277mm)
Length - Stack Height :
0.630" (16.000mm)
Length - Tail :
0.072" (1.829mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)