FW-13-05-F-D-500-078-A
Part Number:
FW-13-05-F-D-500-078-A
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.578" (14.681mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)