FW-14-02-L-D-312-075
Part Number:
FW-14-02-L-D-312-075
Description:
CONN HDR 28POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.462" (11.735mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.312" (7.925mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)