FW-21-03-L-D-226-065-P-TR
Part Number:
FW-21-03-L-D-226-065-P-TR
Description:
CONN HDR 42POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.291" (7.391mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.226" (5.740mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)