TW-13-05-T-T-230-075
Part Number:
TW-13-05-T-T-230-075
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.289" (7.341mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Number of Positions :
39
Number of Rows :
3
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)