TW-15-03-F-D-138-248
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-15-03-F-D-138-248
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.149" (3.785mm)
Length - Stack Height :
0.138" (3.505mm)
Length - Tail :
0.248" (6.299mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)