FW-16-03-F-D-256-088
Part Number:
FW-16-03-F-D-256-088
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.344" (8.738mm)
Length - Post (Mating) :
0.088" (2.235mm)
Length - Stack Height :
0.256" (6.502mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)