FW-16-03-F-D-089-118
Part Number:
FW-16-03-F-D-089-118
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.207" (5.258mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.089" (2.261mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)