FW-12-05-L-D-500-153
Part Number:
FW-12-05-L-D-500-153
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.653" (16.586mm)
Length - Post (Mating) :
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)