MW-07-03-G-D-194-074
Part Number:
MW-07-03-G-D-194-074
Description:
CONN HDR 14POS 0.039 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.268" (6.807mm)
Length - Post (Mating) :
0.074" (1.880mm)
Length - Stack Height :
0.194" (4.928mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)