HW-13-09-G-D-294-218
Part Number:
HW-13-09-G-D-294-218
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.218" (5.537mm)
Length - Stack Height :
0.294" (7.468mm)
Length - Tail :
0.218" (5.537mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)