FW-10-05-G-D-248-205-A
Part Number:
FW-10-05-G-D-248-205-A
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.453" (11.506mm)
Length - Post (Mating) :
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height :
0.248" (6.300mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)