HW-15-19-G-S-1007-212
Part Number:
HW-15-19-G-S-1007-212
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.111" (2.819mm)
Length - Stack Height :
1.007" (25.578mm)
Length - Tail :
0.212" (5.385mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
15
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)