ZW-12-12-G-D-410-420
Part Number:
ZW-12-12-G-D-410-420
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height :
0.410" (10.414mm)
Length - Tail :
0.420" (10.668mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)