ZW-12-12-G-D-315-356
Part Number:
ZW-12-12-G-D-315-356
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.359" (9.119mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.356" (9.042mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)