ZW-10-10-S-D-401-130
Part Number:
ZW-10-10-S-D-401-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.299" (7.595mm)
Length - Stack Height :
0.401" (10.185mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)