TW-08-12-G-D-780-148
Part Number:
TW-08-12-G-D-780-148
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.182" (4.623mm)
Length - Stack Height :
0.780" (19.812mm)
Length - Tail :
0.148" (3.759mm)
Number of Positions :
16
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)