MW-07-03-L-D-176-075-P
Part Number:
MW-07-03-L-D-176-075-P
Description:
CONN HDR 14POS 0.039 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.251" (6.375mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.176" (4.470mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)