TW-10-12-L-D-613-340
Part Number:
TW-10-12-L-D-613-340
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.613" (15.570mm)
Length - Tail :
0.340" (8.636mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)