TW-05-11-L-5-160-094
Part Number:
TW-05-11-L-5-160-094
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.094" (2.388mm)
Number of Positions :
25
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)