ZW-13-10-G-D-351-220
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-13-10-G-D-351-220
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.259" (6.579mm)
Length - Stack Height :
0.351" (8.915mm)
Length - Tail :
0.220" (5.588mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)