FW-17-03-S-D-087-075-P-TR
Part Number:
FW-17-03-S-D-087-075-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.162" (4.115mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.087" (2.210mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)