FW-12-02-G-D-560-125
Part Number:
FW-12-02-G-D-560-125
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.760" (19.304mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.560" (14.224mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)