ZW-13-13-L-D-531-125
Part Number:
ZW-13-13-L-D-531-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.574" (14.580mm)
Length - Stack Height :
0.531" (13.487mm)
Length - Tail :
0.125" (3.180mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)