HW-12-20-G-D-460-580
Part Number:
HW-12-20-G-D-460-580
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.460" (11.684mm)
Length - Tail :
0.580" (14.732mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)