FW-10-05-L-D-283-130-A-P
Part Number:
FW-10-05-L-D-283-130-A-P
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.413" (10.490mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.283" (7.188mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)