ZW-10-19-G-D-310-114-LL
Part Number:
ZW-10-19-G-D-310-114-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.906" (23.012mm)
Length - Stack Height :
0.310" (7.874mm)
Length - Tail :
0.114" (2.896mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)