HW-13-12-LM-D-301-110
Part Number:
HW-13-12-LM-D-301-110
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.619" (15.723mm)
Length - Stack Height :
0.301" (7.645mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)