ZW-31-10-L-S-420-160
Part Number:
ZW-31-10-L-S-420-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 31POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.420" (10.668mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Number of Positions :
31
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)