FW-14-03-F-D-238-100
Part Number:
FW-14-03-F-D-238-100
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.338" (8.585mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.238" (6.045mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)