MW-14-03-G-D-148-070-P-TR
Part Number:
MW-14-03-G-D-148-070-P-TR
Description:
CONN HDR 28POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.218" (5.537mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
0.148" (3.759mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)