FW-10-03-G-D-223-065-A
Part Number:
FW-10-03-G-D-223-065-A
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.288" (7.315mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.223" (5.664mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)