DW-13-08-F-T-200
Part Number:
DW-13-08-F-T-200
Description:
CONN HDR 39POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
39
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)