HPW-10-04-T-S-635-150
Part Number:
HPW-10-04-T-S-635-150
Length - Overall Pin :
0.875" (22.225mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.635" (16.129mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
10
Pitch :
0.200" (5.08mm)