ZW-22-20-G-S-300-615
Part Number:
ZW-22-20-G-S-300-615
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.615" (15.621mm)
Number of Positions :
22
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)