FW-12-05-F-D-596-078-A
Part Number:
FW-12-05-F-D-596-078-A
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.674" (17.120mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.596" (15.138mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)