FW-10-05-L-D-343-065-A-P-TR
Part Number:
FW-10-05-L-D-343-065-A-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.408" (10.363mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.343" (8.712mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)