FW-10-03-G-D-214-120-P
Part Number:
FW-10-03-G-D-214-120-P
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.334" (8.484mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.214" (5.436mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)