FW-10-03-G-D-141-120-P
Part Number:
FW-10-03-G-D-141-120-P
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.261" (6.629mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.141" (3.581mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)