ZW-30-08-G-S-216-209
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-30-08-G-S-216-209
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height :
0.216" (5.486mm)
Length - Tail :
0.209" (5.309mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
30
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)