MW-07-03-H-D-223-070-A-P-TR
Part Number:
MW-07-03-H-D-223-070-A-P-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.039 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.293" (7.442mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
0.223" (5.664mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)