FW-10-03-LM-D-228-075-A-P
Part Number:
FW-10-03-LM-D-228-075-A-P
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.303" (7.696mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.228" (5.791mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)