ZW-15-10-L-D-539-118
Part Number:
ZW-15-10-L-D-539-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.173" (4.394mm)
Length - Stack Height :
0.539" (13.691mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)