ZW-08-09-G-T-300-202
Part Number:
ZW-08-09-G-T-300-202
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.228" (5.791mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.202" (5.131mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)