ZW-12-19-L-D-551-389
Part Number:
ZW-12-19-L-D-551-389
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height :
0.551" (13.995mm)
Length - Tail :
0.389" (9.881mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)