ZW-10-09-S-D-450-092
Part Number:
ZW-10-09-S-D-450-092
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.188" (4.775mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
0.092" (2.337mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)