JW-14-04-T-S-580-140
Part Number:
JW-14-04-T-S-580-140
Length - Overall Pin :
0.810" (20.574mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.580" (14.732mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)