DW-37-09-F-S-430
Part Number:
DW-37-09-F-S-430
Description:
CONN HDR 37POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
37
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)