ZW-13-09-G-D-315-139
Part Number:
ZW-13-09-G-D-315-139
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.276" (7.010mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.139" (3.531mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)