FW-12-01-L-D-539-216
Part Number:
FW-12-01-L-D-539-216
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.800" (20.320mm)
Length - Post (Mating) :
0.216" (5.486mm)
Length - Stack Height :
0.539" (13.691mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)